עיצוב גרפי בשיווק הדיגיטלי – מה החשיבות שלו

עיצוב גרפי בשיווק הדיגיטלי

עיצוב גרפי בשיווק הדיגיטלי – תמונה אחת שווה אלף מילים ובעולם של שיווק דיגיטלי אין חשוב יותר ממראה עיניים. שיווק דיגיטלי הינו מונח אשר כולל בתוכו את כל דרכי הפרסום והשיווק אשר מתבצעות באמצעות המדיום הדיגיטלי (מחשבים, טלפונים חכמים וכו), כשמדובר על שיווק דיגיטלי מדובר בדרך כלל על אמצעי שיווק דיגיטליים כמו: דפי נחיתה, אתר אינטרנט, דפי תדמית בפייסבוק וברשתות חברתיות נוספות, שיווק דרך מודעות גוגל, באנרים וכדומה. מתוך היותו של השיווק הדיגיטלי שיטת שיווק דרך מסך מדובר הרבה על נראות, לכידת תשומת הלב ושימוש בצבע, תמונה או כל המחשה ויזואלית על מנת ליצור תדמית מסוימת ומדויקת, לביצוע עבודה זאת נדרש מעצב גרפי אשר מהווה חלק מרכזי מתהליך היצירה וההפקה.

חלקו של המעצב הגרפי בתהליך שיווק דיגיטלי

ניהול של קמפיין שיווק דיגיטלי כולל בתוכו אספקטים שונים הכוללים מחקר של השוק, איתור קהל היעד, מציאת המדיום הרלוונטי ביותר לשיווק ועוד כאשר בסוף תהליך זה מתחיל תהליך העבודה על המוצר השיווקי הנבחר. שלב היצירה כולל בדרך כלל כבר מספר אנשי מקצוע מבניהם קופירייטר ומעצב גרפי אשר אחראים על בחירת ועיצוב המלל של המוצר השיווקי, בתהליך יצירה זה תפקידו של המעצב הגרפי הוא קריטי, הוא זה שצריך להבין מהו המסר השיווקי ולתרגם אותו לצורה וויזואלית והוא העין אשר בוחנת, מחליטה על הצבעים, העיצוב ואלמנטים ויזואליים נוספים שבסופו של דבר ישלימו את התמונה השיווקית הרצויה, לכן ניתן לומר שחשיבותו של המעצב הגרפי בשיווק דיגיטלי הינה הכרחית ומחייבת.

לימודי עיצוב גרפי


לימודי עיצוב גרפי ניתן ללמוד במסגרות לתואר ובמסגרות ללימודי תעודה כאשר המסלולים לתואר יתפרשו בדרך כלל על גבי 4 שנים ומסלולי הלימוד לתעודה יארכו בדרך כלל שנה. לימודי עיצוב גרפי מתאימים לאנשים יצירתיים, בעלי זיקה לאומנות ורצון להשתלב בעולם הטכנולוגיה והשיווק הדיגיטלי, מסלולי הלימוד לתואר בעיצוב גרפי משלבים בין ידע תאורטי להקניית הכישורים המעשיים הדרושים, נותנים ידע נרחב בתוכנות העיצוב השונות, כוללים לימודי תאוריה וקורסים בחשיבה יצירתית, עוסקים בבניית תיק עבודות ובאופן כללי מספקים ידע נרחב ומעמיק בתחום. קורסי עיצוב גרפי ללימודי תעודה יהיו בדרך כלל קורסים מעשיים יותר וקצרים יותר אשר יתעסקו בעיקר בהקניית הידע לעבודה עם תוכנות העיצוב השונות, בניית תיק עבודות והכוונה לתעסוקה.

שיווק דיגיטאלי והנדסאי עיצוב מדיה

מסלול לימודים נוסף אשר דרכו ניתן לצאת לתחום השיווק הדיגיטלי הוא הנדסאי עיצוב מדיה. הנדסאי עיצוב מדיה הינו תואר כללי יותר העוסק במדיות שונות תוך מטרה להכשיר לעבודה בתחום. לאחר לימודי הנדסאי עיצוב מדיה ניתן לפנות לתחומים מגוונים בתחום המדיה והשיווק כולל עיצוב גרפי, אנימציה, עריכת סרטים ועוד, שיווק דיגיטלי והנדסאי עיצוב מדיה הינם תחומים הקשורים יחד לכן ניתן למצוא הנדסאי עיצוב מדיה רבים המשולבים בתעשיית השיווק הדיגיטלי.