עיצוב למדיה – בוגרים מספרים

פגשנו את ניצן שאבי, בוגרת מגמת עיצוב למדיה, וכיום מתרגלת במגמה, לשיחה קצרה על השנתיים של הלימודים. בואו תשמעו ממקור ראשון, האם כדאי ללמוד עיצוב?

מהם הקורסים אותם לומדים במגמת עיצוב למדיה?

הקורסים שלמדנו במגמה היו רבים, במובן טוב. למדנו כמובן תוכנות גרפיות כמו פוטושופ ואילוסטרייטור, למדנו גם עריכת וידאו בפרימייר ואפטר אפקטס.

למדנו צילום סטילס וצילום וידאו, למדנו שיווק, למדנו טיפוגרפיה שזה קורס מעולה שמאוד עוזר בתחום העיצוב. ההבנה הזאת שטקסט כל כך משפיע על עיצוב טוב…

עם אילו כלים יצאת?

יצאתי עם כלים מעולים לשוק העבודה. כבר בתחילת שנה ב' פתחתי עסק לעיצוב ומיתוג והתחלתי לעבוד עם לקוחות פרטיים קטנים. אני חושבת שמעבר לגרפיקה, עזר לי מאוד למשל הקורס בשיווק.

אני עכשיו יודעת לנתח מותג מהתחלה וכמובן לשווק את עצמי כמו שצריך, עם הניסוח המתאים. בנוסף לזה, אני גם ממש רואה דברים בצורה שונה, מסתכלת עליהם בצורה שונה. כל דבר שאני רואה ברחוב, מבחינתי יכול להיות תצלום מעולה או עיצוב מצוין.

וגם להפך… אני רואה עיצובים ואני חושבת לעצמי מה אני הייתי עושה אחרת. אלו דברים שלא שמתי לב אליהם לפני כן.

האם הגעת עם רקע קודם באיור, ציור?

בלימודים האלה אין צורך להגיע עם רקע קודם, וזה מה שטוב. כי תמיד כולם מפחידים שיש צורך בניסיון בציור, איור, רישום… ובאמת לומדים טכניקות מעולות שכבר בסוף שנה א' איירתי משהו והשתמשתי בו. ובלי קשר, גם לא חייב. אם מישהו לא יודע ולא מצליח, זה לא אומר שהוא פחות טוב.

מה קורה כאשר לא מתחברים לכל הקורסים?

בכל מקום יש קורסים שמתחברים אליהם פחות. אבל עם הזמן לומדים לאהוב את זה. אני למשל לא התחברתי לצילום וידאו, אבל מאוד התחברתי לעריכה.

היום, כשאני כבר לא במסגרת הלימודים, אני לא רואה את עצמי אומרת לאנשים שאני לא יודעת לערוך ולצלם וידאו. זה פשוט הכרחי וכל קורס שלומדים הוא חובה בחיים האמיתיים.

ספרי לנו על המרצים במגמה.

המרצים במגמה הם מרצים מעולים. מקצועיים, תומכים, באמת אכפת להם מהסטודנטים.

המרצים במגמה הם המרצים הכי טובים לעיצוב שיש כיום אצלנו בארץ. כל המרצים ישמחו לעזור ולייעץ בכל נושא, גם אם זה לא הקורס שלהם. וזה חשוב, כי לפעמים דעה אובייקטיבית מאוד עוזרת.

איך הייתה החוויה של השנתיים, ההגשות?

השנתיים של הלימודים הן מאוד אינטנסיביות. לומדים הרבה דברים חדשים ויש הרבה הגשות. אבל הכל מאוד מעשי, תמיד מגישים עבודות עיצוב, כמעט ואין מבחנים תאורטיים וזה ממש כיף. אתה בסוף, במקום לענות על שאלות במבחן, יוצר משהו בעצמך, מעצב ומקבל ביקורת. זה הרבה יותר כיף!

לסיכום, אני חושבת שהלימודים במגמת עיצוב למדיה פתחו בפניי עולם חדש. אני מרוצה שלא בחרתי בלימודים אחרים ואני עוד יותר מרוצה שלא הלכתי על קורסי גרפיקה רגילים. אני מרגישה שהכלים שקיבלתי הם מעולים לשוק העבודה, יש לי ניסיון בכל המדיה וזה בדיוק הדרישות בזמנים שלנו.

עיצוב
פרויקט הגמר של ניצן