ארכיוני תמונה

לימודי הנדסאי עיצוב למדיה – למי זה מתאים

 לימודי הנדסאי עיצוב למדיה

ההנדסאי הינו בעל מקצוע אשר עוסק בהעברת מסרים בצורה ויזואלית דרך מדיות שונות, כאשר המונח מדיה מתייחס לערוצי תקשורת מגוונים מבניהם: עיתונים, אתרי אינטרנט, טלוויזיה, אפליקציות, ועוד. מבחינה תעסוקתית הנדסאי עיצוב למדיה משתלבים במגוון רחב של תחומים ובתפקידים שונים ומגוונים, הנדסאי עיצוב למדיה יכולים למצוא עבודה במשרדי עיצוב גרפי, בתחום של הקמת אתרי אינטרנט, בתחום של ניהול רשתות חברתיות, בחברות גרפיקה, בתור מעצבי ממשקים לאפליקציות, בתחומים כמו עיצוב אריזות, עיצוב תערוכות, עיצוב ומגזינים ועוד…

לימודי הנדסאי עיצוב למדיה

המסלול ללימודי הנדסאי עיצוב למדיה הינו מסלול לימודים מקצועי אשר בסיומו ניתנת תעודת הנדסאי, לימודים לתואר הנדסאי בשונה מלימודים לתואר אקדמי הינם לימודים מעשיים יותר אשר מתרכזים בעיקר בחלק הפרקטי של המקצוע ובהכנה לתעסוקה, קבלת התעודה בדרך כלל מותנית במעבר של מבחנים ובהגשתו של פרויקט גמר.

מה לומדים במסלול לעיצוב מדיה

עיצוב מדיה הינו תחום הנוגע במגוון רחב של נושאים, הלימודים לתעודת הנדסאי עיצוב למדיה מספקים תחילה רקע בעיצוב ועקרונות עיצוב ומיתוג בסיסיים, ולאחר מכן מתמקדים ומספקים ידע בתחום העיצוב האינטרנטי, עיצוב אפליקציות ועבודה עם ממשקים טכנולוגיים חדישים. בקורס הנדסאי עיצוב למדיה ניתן ידע מעשי בתכנות וניהול מערכות תוכן, נלמדים קורס פוטושופ וקורסים נוספים המקנים יכולות עבודה עם תוכנות עיצוב בולטות דוגמת: "אינדיזיין" ו"אילוסטרייטר", וניתנים שיעורים תאורטיים העוסקים בניהול, חשיבה יצירתית, שיווק פרסום ויזמות ועוד. מלימודי הנדסאי עיצוב למדיה ניתן להמשיך ללימודי תואר בעיצוב או להמשך קורסים מקצועיים המקנים יכולות ספציפיות בתחום.

נושאי הלימוד

מבין נושאי הלימוד הנלמדים במסלולי התעודה לתואר הנדסאי עיצוב למדיה ניתן למצוא: עיצוב תלת ממד, צילום ווידאו, איור ממוחשב, קורס פוטושופ, אפיון חווית המשתמש, תורת הצבע, טיפוגרפיה וכתב, פיתוח קונספט וחשיבה יצירתית, עיצוב וחשיבה אינטראקטיבית, ועוד.

אופי הלימודים ותנאי הקבלה

מסלולי הלימוד לתואר משתנים בין מוסד למוסד ומתוכם ניתן למצוא מסלולי לימוד חלקיים ומסלולי לימוד מלאים, אורכו של מסלול הלימודים במכללה הטכנולוגית רופין הינו שנתיים במתכונת לימודי בוקר. תנאי הקבלה למסלול ללימודי הנדסאי עיצוב למדיה בדרך כלל יכללו זכאות לתעודת בגרות מלאה, מעבר של ראיון אישי והצגה של תיק עבודות, כיום ניתן למצוא מסגרות לימוד בעלות גמישות גבוהה יותר בתנאי הקבלה אשר מאפשרות לתלמידים בעלי בגרות חלקית להצטרף למסלול הלימודים בתנאי שבידיהם ציון עובר במקצועות: עברית, אנגלית ומתמטיקה ברמה של 3 יחידות.

למי זה מתאים

לימודי הנדסאי עיצוב מדיה יתאימו לאנשים יצירתיים בעלי זיקה אומנותית אשר מעוניינים להשתלב בתחומי השיווק, הדיגיטל והמדיה בארץ כמו גם למעצבים ותיקים המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ויכולים אף לגשת לקורס שיווק דיגיטלי רופין.

עיצוב גרפי בשיווק הדיגיטלי – מה החשיבות שלו

עיצוב גרפי בשיווק הדיגיטלי

עיצוב גרפי בשיווק הדיגיטלי – תמונה אחת שווה אלף מילים ובעולם של שיווק דיגיטלי אין חשוב יותר ממראה עיניים. שיווק דיגיטלי הינו מונח אשר כולל בתוכו את כל דרכי הפרסום והשיווק אשר מתבצעות באמצעות המדיום הדיגיטלי (מחשבים, טלפונים חכמים וכו), כשמדובר על שיווק דיגיטלי מדובר בדרך כלל על אמצעי שיווק דיגיטליים כמו: דפי נחיתה, אתר אינטרנט, דפי תדמית בפייסבוק וברשתות חברתיות נוספות, שיווק דרך מודעות גוגל, באנרים וכדומה. מתוך היותו של השיווק הדיגיטלי שיטת שיווק דרך מסך מדובר הרבה על נראות, לכידת תשומת הלב ושימוש בצבע, תמונה או כל המחשה ויזואלית על מנת ליצור תדמית מסוימת ומדויקת, לביצוע עבודה זאת נדרש מעצב גרפי אשר מהווה חלק מרכזי מתהליך היצירה וההפקה.

חלקו של המעצב הגרפי בתהליך שיווק דיגיטלי

ניהול של קמפיין שיווק דיגיטלי כולל בתוכו אספקטים שונים הכוללים מחקר של השוק, איתור קהל היעד, מציאת המדיום הרלוונטי ביותר לשיווק ועוד כאשר בסוף תהליך זה מתחיל תהליך העבודה על המוצר השיווקי הנבחר. שלב היצירה כולל בדרך כלל כבר מספר אנשי מקצוע מבניהם קופירייטר ומעצב גרפי אשר אחראים על בחירת ועיצוב המלל של המוצר השיווקי, בתהליך יצירה זה תפקידו של המעצב הגרפי הוא קריטי, הוא זה שצריך להבין מהו המסר השיווקי ולתרגם אותו לצורה וויזואלית והוא העין אשר בוחנת, מחליטה על הצבעים, העיצוב ואלמנטים ויזואליים נוספים שבסופו של דבר ישלימו את התמונה השיווקית הרצויה, לכן ניתן לומר שחשיבותו של המעצב הגרפי בשיווק דיגיטלי הינה הכרחית ומחייבת.

לימודי עיצוב גרפי


לימודי עיצוב גרפי ניתן ללמוד במסגרות לתואר ובמסגרות ללימודי תעודה כאשר המסלולים לתואר יתפרשו בדרך כלל על גבי 4 שנים ומסלולי הלימוד לתעודה יארכו בדרך כלל שנה. לימודי עיצוב גרפי מתאימים לאנשים יצירתיים, בעלי זיקה לאומנות ורצון להשתלב בעולם הטכנולוגיה והשיווק הדיגיטלי, מסלולי הלימוד לתואר בעיצוב גרפי משלבים בין ידע תאורטי להקניית הכישורים המעשיים הדרושים, נותנים ידע נרחב בתוכנות העיצוב השונות, כוללים לימודי תאוריה וקורסים בחשיבה יצירתית, עוסקים בבניית תיק עבודות ובאופן כללי מספקים ידע נרחב ומעמיק בתחום. קורסי עיצוב גרפי ללימודי תעודה יהיו בדרך כלל קורסים מעשיים יותר וקצרים יותר אשר יתעסקו בעיקר בהקניית הידע לעבודה עם תוכנות העיצוב השונות, בניית תיק עבודות והכוונה לתעסוקה.

שיווק דיגיטאלי והנדסאי עיצוב מדיה

מסלול לימודים נוסף אשר דרכו ניתן לצאת לתחום השיווק הדיגיטלי הוא הנדסאי עיצוב מדיה. הנדסאי עיצוב מדיה הינו תואר כללי יותר העוסק במדיות שונות תוך מטרה להכשיר לעבודה בתחום. לאחר לימודי הנדסאי עיצוב מדיה ניתן לפנות לתחומים מגוונים בתחום המדיה והשיווק כולל עיצוב גרפי, אנימציה, עריכת סרטים ועוד, שיווק דיגיטלי והנדסאי עיצוב מדיה הינם תחומים הקשורים יחד לכן ניתן למצוא הנדסאי עיצוב מדיה רבים המשולבים בתעשיית השיווק הדיגיטלי.